ZASADY PIELĘGNACJI WŁOSÓW

PIELĘGNACJA WŁOSÓW PRZEDŁUŻANYCH 
Wbrew krążącym mitom, pielęgnacja włosów przedłużanych wcale nie jest kłopotliwa.
Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by móc cieszyć się pięknym i naturalnym wyglądem swojej nowej fryzury przez długie miesiące.
1.    Myj włosy "na stojąco" (pod prysznicem), letnią wodą, skórę głowy masując opuszkami palców, a włosy delikatnie wygniatając.
2.    Nawilżanie przedłużonych włosów. Najważniejszy element w pielęgnacji włosów przedłużanych. Do nawilżania używaj dobrych masek proteinowych np. firmy kallos - czas użycia od 15 do 30 minut, następnie należy spłukac maskę. Wskazane jest stosowanie jedwabiu. Ogólnie przyjęte jest stosowanie jedwabiu na włosy słuche - nic bardziej mylnego. Używaj jedwamiu na mokre włosy. uikniesz tłustego efektu , świetnie się rozczesują i po prostu efekt jest super.
3.    Susz włosy chłodnym strumieniem powietrza lub pozostaw do wyschnięcia.
Lekko wilgotne lub suche rozczesz ponownie.
4. Zawsze używaj specjlnej szczotki bez zaokrąglonych końców. Nie wolno rozczesywać włosów mokrych, rób to kiedy są już prawie suche.
5. Farbowanie włosów przedłużonych. W związku z tym że jest to włos martwy a i czesto przy kolorach jasnych bardzo wytrawiony czas farbowania jest bardzo krótki - 5 do 10 minut.
Nie wolno używać wody utlenionej mocniejszej niż 3%
6. Prostowanie i kręcenie. Oczywiście jest wskazane w zależności od potrzeb. Do prostowania polecam balsam np. firmy kallos - rewelacja :)
7. Na noc zawiązuj wszystkie włosy u góry albo zapleć luźy warkocz.
PARE PROSTYCH ZASAD, A PRZEZ WIELE MIESIĘCY BĘDZIESZ MOGŁA CIESZYĆ SIĘ DŁUGIMI, PIĘKNYMI WŁOSAMI !!!